Atsako EPIL elektroepiliacijos specialistė Marija Serpova.

Baigti kursai: elektroepiliacijos specialistė „Malaga Sol“ estetikos ir grožio akademija (1 metai), seminarai: „Electrodepilacion Madrid“ elektroepiliacijos naujovių seminaras, „Belleza con electrodepilacion“ seminaras apie odos priežiūrą prieš ir po procedūrų, „Estetica y belleza corporal“ elektroepiliacijos pritaikymas skirtingoms kūno vietoms

Elektroepiliacija daugiau nei prieš 100 metų išrastas metodas negrįžtamai šalinti plaukus. Iš pradžių naudota su įaugusiomis blakstienomis, dabar ji gali būti taikoma beveik visose kūno zonose.

Technologija nėra sudėtinga: plonas siūlelis yra įterpiamas į folikulą – nedidelę ertmę po oda, kurioje formuojasi plaukas. Tada per siūlelį paleidžiamas silpnos elektros srovės impulsas, kurio skleidžiamas karštis suardo folikulą.

Metodas nenaudojamas šalinti plaukams iš ausų ir nosies, nes šios vietos sunkiai prieinamos, taip pat – nuo apgamų ir kitų odos darinių. Elektroepiliacijos taip pat negalima daryti nėščiosioms, sergantiems širdies bei venų ligomis, turintiems kraujo krešėjimo sutrikimų, alergiškiems elektrai bei turintiems dirbtinius širdies vožtuvus ar širdies stimuliatorius.

Kiek seansų man reikės?

Folikulų atsparumas elektros impulsams nėra vienodas: vieni žūsta greičiau nei per sekundę, kitiems gali prireikti ir 20 sekundžių ar daugiau. Įtakos taip pat turi ir genai, hormonų aktyvumas, anksčiau naudoti plaukų šalinimo būdai bei kiti faktoriai, todėl galutinis procedūrų skaičius, kurio prireiks norint pašalinti plaukus visam laikui, yra individualus. Paprastai salone lankomasi kartą per savaitę arba dvi, o seansas trunka nuo 15 minučių iki valandos.

Prieš ir po procedūros

Toks plaukelių šalinimo būdas neturi jokio ilgalaikio šalutinio poveikio. Per seansą ir po jo oda kai kada gali būti paraudusi, tačiau tai netrunka ilgiau nei keletą valandų.

Prieš ir po elektroepiliacijos nepatartina vaikščioti į soliariumą bent vieną – dvi savaites, kad neliktų pigmentinių dėmių. Taip pat patartina bent keletą dienų vengti pirčių ar karštų vonių. Plaukas per procedūrą turi būti ataugęs bent 2-4 mm.

Žinoma, didžiausias metodo privalumas yra tas, kad užbaigus procedūrų ciklą, nebereikia palaikomųjų procedurų, nes plaukas suardomas negrįžtamai. Įvairios plaukų šalinimo alternatyvos duoda tik trumpalaikius rezultatus, kai kurios yra gana skausmingos, o neprofesionalo rankose gali ir negrįžtamai pažeisti odą.

Man sakė, kad tai…

…skausminga. Iš tiesų ši depiliacijos procedūra nesukelia didesnių nepatogumų. Žinoma, kai kurios kūno zonos yra jautresnės negu kitos, tačiau dažniausiai tejuntamas dilgčiojimas. Jeigu klientas itin nepakantus, kai kuriais atvejais gali būti naudojami  nuskausminamieji.

…brangu. Tai tik iš dalies tiesa. Bendra procedūrų kaina gali būti didelė, tačiau reikėtų įvertinti ir tai, kad rezultatas matomas  visą gyvenimą, o alternatyvios plaukų šalinimo procedūros kainuoja kur kas daugiau. Tuo tarpu kitos grožio paslaugos, pavyzdžiui, plaukų dažymas ar manikiūras, turi būti atliekamos vėl ir vėl.

…neveikia. Šį mitą „padeda“ skleisti elektroterapijos specialistai, kuriems trūksta įgūdžių. Kita priežastis – patys klientai, kurie, kaip vėliau paaiškėja, nesilaikė rekomenduojamo procedūrų grafiko arba tarp jų naudojo kitus plaukų šalinimo metodus.

Kaip pasirinkti elektroepiliacijos specialistą?

Jeigu nusprendėte išbandyti palukelių šalinimą visam gyvenimui, rekomenduojame padaryti „namų darbus“. Blogai pasirinkus specialistą, gali atsirasti papildomų išlaidų ir įvairiausių bereikalingų rūpesčių.

Patikrinkite kvalifikaciją. Elektroepiliacijos, kaip ir daugelio kitų grožio paslaugų, profesionalai turi būti išėję specialius mokymo kursus ir turėti tai patvirtinančius dokumentus. Šiuos dokumentus turi salono vadovybė.

Pasiklauskite draugų. Vienas geriausių būdų rasti kokybiškai paslaugai – draugų rekomendacijos. Jeigu pažįstate ką nors, jau išbandžiusį šį būdą, pasiteiraukite jo nuomonės, bet sprendimą  priimkite patys.

Paprašykite konsultacijos. Daugelis elektroterapijos specialistų konsultaciją suteiks gan nebrangiai arba net nemokamai. Įsitikinkite, kad gavote atsakymus į visus klausimus, susijusius su procedūra: kiek  maždaug kartų reikės apsilankyti salone, kiek tai gali kainuoti, kiek laiko gyvuoja verslas, koks yra klientų ratas ir kt.

Įsitikinkite įrangos kokybe. Plaukelių šalinimo adata arba siūlu yra vienintelis būdas visam laikui pašalinti kūno plaukus. Kai kurie verslai reklamuoja elektroterapiją, tačiau iš tiesų naudoja elektrines žnyples arba fotoepiliatorius.

Apsidairykite. Ar salonas švarus? Ar darbuotojai naudoja vienkartines pirštines? Paprašykite susipažinti su specialistu, kuris atliks procedūrą. Ar jis sudaro profesionalo įspūdį? Svarbu ne tik kompetencija, bet ir sugebėjimas bendrauti – tik tokiu atveju žinosite, kad pasirinkote teisingai.